Makla jedna z najznámejších značiek belgického žuvacieho tabaku

, ktorý vyrába spoločnosť SIFACO. Spoločnosť pôsobí na trhu od roku 1979. Hlavným cieľom tabakovej spoločnosti je orientácia na zákazníkov, ktorí užívajú tabak inak ako štandardnou formou (fajčenie), ale pritom chcú využívať silu nikotínu.

Makla 

Je vyrábaná podľa prísne tajnej receptúry, využívajúc iba prírodné elementy, bez pridania umelých aróm a iných prísad  , pričom obsahuje vysoké percento tabaku a to konkrétne 33% tabaku. Toto vysoké percento ho radí na pozíciu najsilnejšieho žuvacieho tabaku na trhu, ktorý môžete dostať v EÚ. Makla sa vyznačuje veľmi silnou arómou. Môžeme tvrdiť , že  čím je tabak čerstvejší, tým je aróma tabaku silnejšia.

Makla je vyrábaná   v šiestich variantoch

, pričom dve  z variant sú mentolové a citrusové a ostatné sú bez príchute. Každá varianta sa vyznačuje inou silou, gramážou alebo štruktúrou, aby si dokázala nájsť čo najširší záber užívateľov a vyhovela tak požiadavkám všetkým, ktorý užívajú tabak inak ako bežnou metódou

Ak ste žuvací tabak ešte neskúšali a teda len začínate

, odporúčame Vám pozrieť aj našu druhú značku žuvacieho tabaku a to konkrétne dánsky žuvací tabak Thunder, ktorý sa vyrába v predpripravených mini sáčkoch v rôznych atraktívnych príchutiach a je o niečo slabší o to však komfortnejší.